İstanbul için uyarı üstüne uyarı: Kar yağışı şiddetini artıracak!

Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul’da bu gece ve yarın (Cumartesi) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Cumartesi akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı ve yer yer yoğun gök gürültülü kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul için uyarı üstüne uyarı: Kar yağışı şiddetini artıracak!

Kar yağışı artacak; zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayın.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbullu vatandaşlarına attığı SMS ile sorumluluk alanlarındaki yolların açık olduğunu ve gerekmedikçe dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyor.Ali Yerlikaya ise Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile #İstanbul'da bu gece ve yarın aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. açıklamasında bulundu.

Ekrem İmamoğlu'nun attığı sms ise şöyle;

"İBB olarak 9 bin 500 çalışanımız ve 2 bin iş makinesi ile sorumluluk alanımızdaki yolların hepsini açık tutuyoruz. Sorumlu diğer kurumlara da işbirliği halinde destek oluyoruz. Artacak kar yağışı ve buzlanma sebebiyle zorunlu olmadıkça kesinlikle trafiğe çıkmayın. "

Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı paylaşım ise şöyle;

"Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün son verilerine göre, #İstanbul'da bu gece ve yarın aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor. Cumartesi akşam saatlerinden itibaren kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı tahmin ediliyor."

İstanbul Valiliği: Pazar günü öğlenden sonra kar yağışı etkisinin kaybemesi bekleniyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul’da bu gece ve yarın (Cumartesi) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli kar sağanakları bekleniyor.
Cumartesi akşam saatlerinden itibaren Avrupa Yakası ağırlıklı olmak üzere kar yağışlarının etkisini daha da arttıracağı ve yer yer yoğun gök gürültülü kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.