İstanbuldan kurtarma ekipleri yola çıktı. Bölgeye çok sayıda ekip gidiyor!

Vali Ali Yerlikaya, Kahramanmaraşın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye İstanbuldan arama kurtarma ekipleri ve yardım malzemesinin gönderildiğini bildirdi. İstanbuldan kurtarma ekipleri yola çıktı. Bölgeye çok sayıda ekip gidiyor!

İstanbuldan kurtarma ekipleri yola çıktı. Bölgeye çok sayıda ekip gidiyor!


Vali Ali Yerlikaya, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7,4 büyüklüğündeki depremin ardından bölgeye İstanbul'dan arama kurtarma ekipleri ve yardım malzemesinin gönderildiğini bildirdi. İstanbul'dan kurtarma ekipleri yola çıktı.

İSTANBUL VALİSİ AÇIKLAMA

istanbuldan-kurtarma-ekipleri-yola-cikti-bolgeye-cok-sayida-ekip-gidiyor

İstanbul Valisi Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Depremin hemen ardından AFAD'dayız. 80 AFAD görevlisi, 27 akredite belediye ve STK, 968 Arama Kurtarma gönüllüsü, 4 K9 köpek, 2 tır ve yardım malzemesi İstanbul'dan yola çıktı. öncelikle deprem bölgesine Allah'tan rahmet diliyoruz.Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum." ifadeleri kullandı.


EKREM İMAMOĞLU PAYLAŞIM

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından arama kurtarma ve yardım ekiplerinin deprem bölgesine doğru yola çıktığını belirterek, şunları söyledi:

"AFAD koordinasyonunda 2 arama kurtarma aracı ve 200 İtfaiye personeli, 1 gıda kamyonu, Hamidiye Su ve Halk Ekmek TIR'ları deprem bölgesine hareket etti. Uçakla bölgeye toplam 260 personel hareket ediyor. Ayrıca, soba, battaniye gibi gerekli malzemeler yolda."