Kendini depremzede olarak gösteren müteahhit kaldığı otelde yakalandı

Hatayda Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Kule Apartmanının müteahhidi Ömer Cihan (49), depremzede olduğu Antalyanın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı otelde yakalandı. Ömer Cihan, sağlık kontrolü ve parmak izi tespiti yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildi. Cihan daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kendini depremzede olarak gösteren müteahhit kaldığı  otelde yakalandı
Kendini depremzede olarak gösteren müteahhit kaldığı  otelde yakalandı


Hatay'da Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Kule Apartmanı'nın müteahhidi Ömer Cihan (49), depremzede olduğu Antalya'nın Manavgat ilçesindeki 5 yıldızlı otelde yakalandı. Ömer Cihan, sağlık kontrolü ve parmak izi tespiti yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildi.

5 YILDIZLI OTELDE YAKALANDIKahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde Hatay'daki Kule Apartmanı Cihan İnşaat firması tarafından yıkıldı. Enkaz altında kalan ve yaralananların yakınları, apartmanı yapan firmanın sahibi Ömer Cihan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şikayet üzerine Ömer Cihan hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Ailesiyle birlikte Manavgat'a gelen ve Titreyengöl'ün turizm merkezindeki 5 yıldızlı otelde depremzede olduğu öğrenilen Ömer Cihan, dün İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince gözaltına alındı.

Manavgat Merkez Jandarma Komutanlığında işlemleri tamamlanan Ömer Cihan, sağlık kontrolü ve parmak izi tespiti yapıldıktan sonra bugün adliyeye sevk edildi.

Cihan daha sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.