Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyamanda açıklamalarda bulundu

Erdoğan, Adıyamanda açıklama yaptı. Tüm çağrılarımıza rağmen birçok zorlukla karşılaştığımız kentsel dönüşüm projelerinde daha kararlı davranacağız. Ötekileştirilmiş toplulukların kentsel dönüşüm çabalarına göz yummayacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyamanda açıklamalarda bulundu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyamanda açıklamalarda bulundu


Erdoğan, Adıyaman'da açıklama yaptı. "Tüm çağrılarımıza rağmen birçok zorlukla karşılaştığımız kentsel dönüşüm projelerinde daha kararlı davranacağız. Ötekileştirilmiş toplulukların kentsel dönüşüm çabalarına göz yummayacağız."

RECEP TAYYİP EDOĞAN'DAN AÇIKLAMALAR

cumhurbaskani-erdogan-adiyamanda-aciklamalarda-bulundu

Devletimizin ilgili kurumlarının yanı sıra belediyelerimizin de tüm imkanlarını bölgeye yönlendirdik. Depremden en çok etkilenen 7 ilde 250 belediyeyi neredeyse zimmetine geçirdik. Adıyaman'ı başta Erzurum, Ordu, Şanlıurfa, Ordu, Niğde, Giresin, Gümüşhane ve Uşak olmak üzere toplam 53 belediye ile kardeş belediye haline getirdik. Adıyaman'ın kardeş belediyeleri, mübarek Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle sizlere hizmet verecek.


"BİZZAT BURAYI TAKİP EDECEĞİZ"

İnşallah belediyelerimiz, vakıflarımız, hayırseverlerimiz ve gönüllülerimiz buruk bir ramazan geçirmemeniz için canla başla çalışacaklardır. Belediyelerimiz hayat normale dönene kadar faaliyetlerine devam edecek. Seçim gündemi ne olursa olsun biz bizzat burayı takip etmeye devam edeceğiz.

Sizlere karşı görevlerimizin bilincindeyiz. Gittiğimiz her yerde vatandaşlarımız 'Başkan bunları ellerine bırakmayın' diyor. Bu umudun boşa gitmemesine kararlıyız. Gerekirse gecemizi gündüzümüze katarak daha çok çalışacak, çalışacak ve daha çok çalışacak ve böylece bu yolda sizlerle omuz omuza yürüyeceğiz.


"KOLTUKLARIN Bİ ANLAMI YOK"

cumhurbaskani-erdogan-adiyamanda-aciklamalarda-bulundu

Vatandaşınızın sıkıntısını yüreğinizde hissetmiyorsanız, ne siyasetin, ne makamların, ne de geldiğiniz koltukların bir anlamı yok. Ölü ruhlarımızı geri getiremeyiz ama Adıyaman'ı eskisinden çok daha iyi bir şekilde yeniden inşa edebilir ve diriltebiliriz.

Tüm çağrılarımıza rağmen birçok zorlukla karşılaştığımız kentsel dönüşüm projelerinde daha kararlı davranacağız. Ötekileştirilmiş toplulukların kentsel dönüşüm çabalarına göz yummayacağız. Milletimiz yas tutarken divan kavgası verenlere bakıp karamsar olmamanızı rica ediyorum.


"ÇOK ZORLUĞUN ÜSTESİNDEN GELDİK"

Bugüne kadar pek çok zorluğun üstesinden geldiğimize göre, inşallah bu sınavı da Allah'ın izniyle başarıyla geçeceğiz. Türkiye, kurumuyla, kapasitesiyle, ekonomik gücüyle ve en önemlisi vatandaşlarının huzur ve refahını her şeyin üzerinde tutan gücüyle verdiği sözü yerine getirecek güce sahiptir. Allah yar ve yardımcınız olsun diyorum.