Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlide konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlide halka seslendi. Muhalefeti suni gündem oluşturmaya çalışmakla eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bu ülkede soğan, patates, salatalık sorunu yok. Biz bu ülkenin sorunlarını çözdük dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlide konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlide konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlide konuşma yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizlide konuşma yaptı


Cumhurbaşkanı Erdoğan, emperyalistlerin CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında yer aldığını söyledi

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DENİZLİ'DE MİTİNG DÜZENLEDİ

cumhurbaskani-erdogan-denizlide-konusma-yapti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de halka seslendi. Yarın Karadeniz doğalgazını ateşleyeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin doğalgaz ve petrol gelirleriyle kuracağımız Aile ve Gençlik Bankası bunun ilk adımı olacak. Aile Kalkanı programıyla, Ev hanımlarına, çocuklarımıza, gençlerimize destek olacağız. Ev hanımlarına ilk müjdemiz.


"BAY KEMAL'İ ADAY GÖSTERMEYİ BAŞARDILAR"

Bugün sizlerle Denizli'de bir araya geliyor ve çifte bayram kutluyoruz. Ocak ayında uzun bir aradan sonra seni özledi ve sana yeniden sarıldı. Karşımda bu muhteşem tabloyu görünce inanıyorum ki siz ve AK Parti 14 Mayıs'ı sileceksiniz. Denizli ziyaretimizden 10 gün sonra yaşadığımız 6 Şubat depremi ile uzun bir süredir tüm dikkatimizi, zamanımızı ve enerjimizi depremin yaralarını sarmaya adadık. Bu arada 6'lı masa 7 oldu. İki belediye başkanı da eklediler. Naber, Dokuz. Nihayet Kemal Bey'i aday göstermeyi başardılar. Masanın adayı belli olduktan sonra PKK ve FETÖ yöneticileri bu isme destek için kafalarını saklandıkları yerlerden çıkarmaya başladı. Tehdidi Kandil'den başlattılar. Cudi, Gabar, Tendürek, Besler deresi o sığınaklardaki İHA, SİHA ve Baskıncı bombardımanına artık dayanamadı. Ne diyorlar şimdi bu İHA'ları, SİHA'ları, Akıncılar'ı satacaklar mı? Sen kimsin? Ne satıyorsun? Önce kendine gel. Savunma sanayi ile alakaları yok. İşte TCG Anadolu uçak gemimiz. Sarayburnu'nu 30 binden fazla kişi ziyaret etti. Herkes hevesli. Cumhurbaşkanına teşekkür ediyor. Ne yazık ki bu mutluluğa tahammül edemeyenler var.


"BAZILARI GİBİ YIKILMAYIZ"

cumhurbaskani-erdogan-denizlide-konusma-yapti

Amerika'dan Avrupa'ya ülkemize ve milletimize diz çöktüren emperyalistler Kemal Bey'in yanında yer aldılar. Bizler her zaman olduğu gibi Allah'a güvenerek, milletimize güvenerek ve Cumhur İttifakı'ndaki güzel ortaklığımızla yola çıktık. Milletimizin gösterdiği güven, istikametimizin doğruluğunun göstergesidir. Bazıları gibi yıkılmayız; Milletimizin huzuruna inşa etmeye geldik diye elimiz boş gelmedik. Dersimize iyi çalıştık. Çok çalıştık, iyi hazırlandık. Şimdi inşallah 14 Mayıs'ta ben ve vatandaşlarım onları sandığa gömeceğiz. Tüm bu hazırlıkları yaparken deprem bölgesini de hiç ihmal etmedik. Bakanlarımız ilk günden beri gece gündüz sahadalar. Afet gününden bu yana her ilimizi defalarca ziyaret ettik. İşin her aşamasını yerinde bizzat gördük. Hedefimiz 650 bin yeni konut yapmak ve depremde yıkılan şehirlerimizi bir an önce restore etmek. İnşallah bu hedefimize ulaşacağız. Depremin üzerinden 2,5 ay geçmeden bayramın ikinci günü inşallah ilk köy evlerini teslim edeceğiz. Ülke genelinde gerçekleştireceğimiz afete dayanıklı şehirler projelerinin hazırlıklarına da hızla devam ediyoruz.


"CHP LGBT'LERİ BESLEYEBİLİR"

Bununla ilgili bayram günü İstanbul'da güzel bir haberimiz olacak. Son 20 yılda ülkemizi asırlık demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla tanıştıran bir hükümetiz. Seçim beyannamemizde demokrasimizi geliştirmeye ve yeni yatırımlarla kalkınmayı hızlandırmaya yönelik birçok projemiz var. Bu ülkenin 85 milyon vatandaşı, kökenleri, inançları, meşrepleri ne olursa olsun aynı büyük ailenin fertleridir. Aile bizim için kutsaldır. CHP LGBT'leri besleyebilir. CHP terör örgütünün meclisteki uzantısı HDP ile birlikte bunlar LGBT'lerdir. LGBT aleyhine bir şey duydunuz mu? İYİ Parti'den bir söz duydunuz mu? Ve masanın etrafındaki diğer yavru köpeklerden bir kelime duydun mu? Çünkü içlerinde aile kutsallığı diye bir şey yoktur. Dünyada ve ülkemizde aile kurumunu yok etmeye yönelik, sapkın akımların pençesindeki çocuklarımızı ve gençlerimizi hedef alan kampanyalar hız kazandı. Maddi ve manevi tedbirlerle ailemizi ve çocuklarımızı koruyacağız.


"150 BİN FAİZSİZ KREDİ"

cumhurbaskani-erdogan-denizlide-konusma-yapti

Ülkemizin doğal gaz ve petrol gelirlerinden kuracağımız Aile ve Gençlik Bankası da bunun ilk adımı olacak. Aile Kalkanı programı ile ev hanımlarına, çocuklarımıza, gençlerimize destek olacağız. İlk güzel haberimiz ev hanımlarına. Ev hanımlarımıza emeklilik hakkı kazandırıyoruz. Devlet olarak primlerin üçte birini biz karşılayacağız. İkinci müjdemiz gençlerimiz için. Eğitimlerinden iş kurmaya ve evlenmelerine kadar her aşamada gençlerimizin yanındayız. Evlenmek isteyen gençlerimize 150 bin lira faizsiz kredi vereceğiz. Gençlerimiz maddi sıkıntıya düşmeden rahatlıkla baş edebilecekleri koşullarda evlerini yapabilecekler. Her aileden en az bir kişinin istihdama katılmasını sağlayacağız. En az bir üyesinin çalışmadığı bir aile bırakmayacağız. Devlet olarak istihdam edilen kişinin sigorta primini ve gerekirse maaşının bir kısmını karşılayacağız. Eski Türkiye'de iki anahtar vaadiyle gelip insanımızın anahtarını ellerinden alanlar vardı. Eskide kaldı sandığımız bu zihniyet yeniden dirildi. 'Şu kadar milyar dolar buldum, ülkeye getireceğim' diyor. Arkasına bakıyorsun, ülkeyi Londra'daki tefecilere teslim etmeye niyetli.


"LONDRA TEFECİLERİ"

Kemal Bey, bu Londra tefecilerinin işi yok, size niye bu kadar para versin ki? Üstelik bunlar tefeci, bu işleri çok iyi biliyorlar. Sayın Bayl Kemal, bu 200 milyar doları siz getirdiniz de nereye harcadınız? Bu para nerede? Madem getirdin, yerini, adresini söyle bilelim. Bu adamın hayatı bir yalan. Londra'nın tefecileri bu kadar aptal mı? Burada kimi aptal yerine koyuyorsun? Türk milleti yalanlarınıza inanmayacak. Umarım 14 Mayıs'ta gerekli dersi verir. 21 yılda ülkemize 3,5 trilyon yatırım kazandırdık. Engel yok, tuzağın bizi durdurmasına izin vermedik. Şimdi yeni bir seçimin, yeni bir seçimin, yeni bir yol ayrımının arifesindeyiz. 14 Mayıs, inşallah, Sayın Kemal'in siyasi olarak öldüğü ve yanındakilerin de siyasi olarak öldüğü gün olur. Cumhuriyetimizin yeni asrı adını verdiğimiz Türkiye Asrını kime emanet edersiniz? Çocuklarınızın geleceğini, gözünüzün nurunu kime emanet ediyorsunuz? Siyasi, ekonomik, askeri ve diplomatik gücüyle ülkenizin dünyada hak ettiği yeri alması için kime güveniyorsunuz?


"DENİZLİ'DEN REKOR BEKLİYORUM"

cumhurbaskani-erdogan-denizlide-konusma-yapti

Denizli bugüne kadar hep yanımızda oldu. İnşallah 14 Mayıs'ta Denizli'den rekor bir destek daha bekliyorum. Denizli'nin tüm milletvekillerini AK Parti'ye teslim etmeye hazır mıyız? Yani durmak yok. 21 yıldır sadece iş ve hizmet politikası yaptık. Bu sayede ülkemizin asırlık eksikliklerini tamamlamış olduk. Şehirlerimizin ayaklarındaki geri kalmışlığın prangalarını böyle kırdık. Son 20 yılda bugünün rakamlarıyla Denizli'ye 70 milyarlık yatırım yaptık. Peki ne yaptılar? İzmir de onlardan biri değil mi? İzmir Belediyesi'nde sesini duyduğunuz yatırım var mı? Yağmur yağdığında her yeri sel basıyor ve Körfez'deki koku apaçık ortada. İlkevim projemiz kapsamında Denizli'de 3.150 konut yapacağız. İl işyeri projemiz çerçevesinde esnafımıza 300 işyeri kazandıracağız. Yapımı devam eden Aydın-Denizli-Antalya Otoyolunu da inşallah önümüzdeki yıl bitireceğiz. Bu otoyolun tamamlanmasıyla Denizli önemli turizm merkezlerine daha yakın hale gelecek.


"KARADENİZ DOĞALGAZINI YAKIYORUZ"

Denizli çiftçimize 4 milyar liralık tarımsal destek sağladık. Denizli ve 15 ilçesine doğalgaz arzı sağladık. Saatlerce bitmeyecek çalışmalarımızla Denizli'yi Türkiye'nin Asrına hazırladık. Yarın Karadeniz doğalgazını yakıyoruz. 14 Mayıs'ta vereceğiniz destekle Türk Yüzyılını birlikte inşa edeceğiz. İçeride ve dışarıda pusuda bekleyen bütün vatan ve millet düşmanlarıyla elini ovuşturmaya başladı. Halkımızın günlük hayatta yaşadığı zorlukların da farkındayız. Kandil'deki terör örgütünün baronlarından destek alıyorlar. Kemal Bey bu teröristlerin yanındadır. Meral Hanım kiminle? Bu teröristlerle birlikte, HDP ile. Onlarla aynı masaya oturmazsın biliyor musun? Ne oldu? Ne kadar çabuk kabul ettin? Milletim 14 Mayıs'ta bu teröristlere yol vermeyecektir. Diyarbakır'da 51 Kürt kardeşimi katledenler bunlar değil mi? Bu Selo şu an içerde değil mi? Hem Kemal Bey hem de diğerleri 'çıkaracağız' diyorlar. Teröristin kafasını uçuracaklardı. Bu ülke ne zamandan beri teröristleri koruyan ülke oldu? Benim ülkem asla teröristleri koruyan bir ülke değildir.

FETÖ'ler ve PKK'lar ancak AK Parti iktidarında başladı. Avrupa, Batı hepsi dört gözle "Erdoğan nasıl gidecek acaba" diye bakıyor. 14 Mayıs'ta Erdoğan'ın Cumhur İttifakı ile ne kadar dimdik durduğunu göstereceksin. Sana inanıyorum, sana güveniyorum. 14 Mayıs'ta bunu başaracağımızı biliyorum. Şimdi Togg'umuzu yaptık mı? TCG Anadolu'muzu yaptık mı? Davamız büyük. Soğanı masaya koyarız, yumruğumuzu vururuz ve soğanı yemesini biliriz. Bu ülkede soğan, patates, salatalık sorunu yok. Bu ülkenin sorunu ne ise onu çözdük. Biz geldiğimizde 78 üniversite vardı. Şu anda 208 üniversitemiz var. 81 ilin tamamında üniversite bulunmaktadır. Üniversitesiz şehir yoktur. Çağdaş olmak budur, uygar olmak budur. 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol vardı. Şu anda 28.500 kilometre yolumuz var. Biz seçildiğimiz zaman ilk iş 105 kilometre olan Aydın-Denizli yolu için karar vermek oldu ve onu da yaptık. Sağlıkta attığımız adımlarla şehir hastanelerinin halini görüyorsunuz değil mi? Vatandaşlarım bu hastanelere gittiğinde 'Allah devletimizden razı olsun' diyorlar.


"TOGG YOLDA"

cumhurbaskani-erdogan-denizlide-konusma-yapti

İstanbul'da Çam Sakura, o Covid döneminde yaşadıklarımız. Bu eğitimde, ulaşımda, sağlıkta. Biz yapacağız. Söz veriyoruz, yapıyoruz. Togg'umuz yolda. Tüm bunlarla birlikte TCG Anadolu artık Sarayburnu'nda. Sizlerin azmi ve coşkusu sandık başına kadar devam ettiği sürece Allah'ın izniyle bu ülkenin çarkına kimse taş koyamaz. Bu duygularla hepinizi bir kez daha sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Tatiliniz için tekrar tebrikler.