Hatay Valisinden açıklama yapıldı! Hayatını kaybedenler var, çok sayıda yaralı var!

Kahramanmaraşın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 10 ilde çok sayıda bina hasar gördü ve 76 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sarsıntının şiddetli şekilde hissedildiği Hatayda durum ciddiyetini koruyor. Rahmi Doğan, İskenderun ve Antakyada hastaneler ve polis evi yıkıldı. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda yaralımız var. söz konusu.

Hatay Valisinden açıklama yapıldı! Hayatını kaybedenler var, çok sayıda yaralı var!


Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle 10 ilde çok sayıda bina hasar gördü ve 76 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sarsıntının şiddetli şekilde hissedildiği Hatay'da durum ciddiyetini koruyor. Rahmi Doğan, "İskenderun ve Antakya'da hastaneler ve polis evi yıkıldı. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda yaralımız var." söz konusu.

HATAY'DA AÇIKLAMA 

hatay-valisinden-aciklama-yapildi-hayatini-kaybedenler-var-cok-sayida-yarali-var

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.4 büyüklüğündeki deprem sonucu kentte yıkılan binaların olduğunu belirterek son durumu açıkladı. ve Kırıkhan. İskenderun ve Antakya'daki devlet hastaneleri yerle bir edildi. Polis evi de yıkıldı.

Vatandaşların yaşadığı binalarda harabeler var. Şimdi jandarmanın bahçesinde karargah kurduk, bütün birimleri burada topladık. Elimizdeki imkanlarla oraya müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı Pistte biraz sıkıntı var, uçakların inişinde sıkıntı var. Faaliyetleri mevcut tesislerimizle koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler ve çok sayıda yaralı var.