AFAD oluşturulan tahliye noktalarını depremzedeler için paylaştı

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraşta depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı nedeniyle il dışına çıkmak isteyenler için oluşturulan tahliye noktalarını açıkladı.

AFAD oluşturulan tahliye noktalarını depremzedeler için paylaştı
AFAD oluşturulan tahliye noktalarını depremzedeler için paylaştı


Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Kahramanmaraş'ta depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı nedeniyle il dışına çıkmak isteyenler için oluşturulan tahliye noktalarını açıkladı.

AFAD TAHLİYE BÖLGELERİ

afad-olusturulan-tahliye-noktalarini-depremzedeler-icin-paylasti

AFAD'dan yapılan açıklamaya göre, depremden etkilenen ve barınma ihtiyacı nedeniyle il dışına çıkmak isteyenler için jandarma birimleri tarafından afetten etkilenen illerde tahliye alanları oluşturuldu.

Bu noktalara tahliye talebi ile başvuranların tahliyesi yetkililerce belirlenecek en uygun yollarla sağlanacaktır. Tahliye edilenler, illerdeki valilikler ve AFAD koordinasyonunda belirlenen konaklama alanları ve misafirhanelere yerleştirilecek.

Tahliye talepleri illerin barınma kapasitesine göre planlanacak.

Afet bölgesini kendi ulaşım araçlarıyla terk etmek isteyenler, yerlerindeki jandarma tahliye noktalarına ayrılmadan önce haber vermeleri şartıyla gidecekleri illerdeki sığınma noktalarına yönlendirilecek.